Twitter’dayken Artık Soundcloud’da Sizlerle!

Üniversitede dikey geçiş yaptığım sıralar ilk sınıfa adımımı attığımda internetten “ex.fm” furyasına katılmış birkaç loser arkadaşla tanışmıştım. 🙂 Yıllardır bu platformlarda tabir-i caizse fink atmış biri olarak, Soundcloud‘u tavsiye ettim. Büyük sözü dinlemediler elbette, gel gelelim 1-2 ay önce dinlediğim ve favorilere eklediğim parçaları Facebook ile senkronizasyonumu gören loser kardeşlerim Facebook duvarlarından kulak miken Soundcloud zırvalarını eksik etmemeye başladılar. 🙂 Yakışır elbette, biz konumuza dönelim.

Twitter‘ın mobil uygulamasını kullanan kullanıcılar, SoundCloud‘dan şarkı dinlerken bir yandan da sayfalar arasında gezinebilecekler. Yani bu ne demek oluyor?, diyecekseniz hemen açıklayayım.

Elbette Twitter‘ın şimdilik mobil uygulaması için geçerli olan bu özellik sayesinde kullanıcılar, Twitter üzerinden paylaşılan şarkıları dinleyerek uygulama içinde gezinebilecekler. Bu sayede şarkı dinlerken zaman kaybının yaşanması da engellenmiş olacak.

Dipnot: Twitter‘ın SoundCoud‘u satın almasıyla ilgili bazı haberler ortaya çıkmıştı. O haberlerin üzerine böyle bir uygulamanın gerçekleşmesi, acaba Twitter‘ın SoundCloud‘u satın almasına az bir zaman mı kaldı?, sorularını da akıllara getirmiyor değil.

iOS ve Android kullanıcılarına sunulan bu yeni özellik, yakın bir zamanda SoundCloud dışında diğer online müzik dinleme servislerini de kapsayacak.

Bir Soundcloud fanatiği olarak, benden söylemesi. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.